Dotacja dla szkoły

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu "Wspieranie Edukacji Polonijnej i Polskiej Poza Granicami Polski 2023”.
Nazwa przedsięwzięcia: Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Londynie (III)
Kwota dotacji:
w 2023 r.: 25 929,60 PLN
w 2024 r.: 20 427,45 PLN
Całkowita wartość przedsięwzięcia: 936 632,00 PLN
Przedsięwzięcie „Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Londynie (III)” polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

Sprawy biezace

Dyrektor szkoly - Monika Pow (mon751@wp.pl) Obecnie na urlopie macierzynskim

Sprawujaca funkcje dyrektora szkoly - Monika Wasilewska (monikawas1@wp.pl, 07445458848)

Finanse szkoły - Agnieszka Karczewska (agnes.karczewska@hotmail.co.uk, 07730015019)

Asystent/ci nauczyciela - jezeli zechcieliby Panstwo osobiscie, lub znaja kogoś kto chcialby, nabyc doswiadczenie w pracy z dziecmi bardzo prosimy o kontakt z Pania Monika Wasilewska pod numerem telefonu podanym powyzej. Bardzo chetnie przyjmiemy do Naszego grona osoby, które zgodzilyby się sprawowac funkcje asystentow w klasach. Z gory dziekujemy!

Biblioteka szkolna - Pani Agnieszka Lisowska.

Godziny zajec w kazda sobote-
Klasy : pol-ang, przedszkole, kl 0,1,2,3a godzina - 8.45am-12.45pm.
Klasy: 3b,4,5,6,7 - 9.00am-13.00pm.

UWAGA! Dzieci beda odbierane przez nas przy glownej bramie( ktora jest brama wzajdowa na szkolny parking), w tym samym miejscu beda dla Panstwa oddawane. Rodzice nie wchodza na teren szkoly. Bardzo prosimy o wyrozumialosc , wspolprace i zaufanie.

Prosimy o punktualnosc!!! W momencie spoznienia niestety dzieci nie beda mogly dolaczyc do zajec, gdyz szkola bedzie zamykana na czas zajec. Nie ma rowniez mozliwosci wczesniejszego odbierania dzieci ze szkoly.

Odbior dzieci - prosimy o kontakt ze szkoła, jesli dziecko bedzie odbieral ktos inny, niz rodzic.

Informujemy, iz nie ma mozliwosci parkowania samochodow na terenie szkoly. Prosimy o parkowanie na bocznych ulicach/parkingach w obrebie szkoly.

Dokumenty rejestracyjne - bardzo prosimy o niezwloczne uaktualnianie adresu zamieszkania oraz numerow kontaktowych, jezeli beda zachodzic zmiany w trakcie trwania roku szkolnego.

Nieobecnosci w szkole - bardzo prosimy na biezaco usprawiedliwiac nieobecnosci dziecka w szkole (telefonicznie, osobiscie, e-mail). 3 nieusprawiedliwione nieobecnosci w semestrze czynia ucznia skreslonym z listy!!!

Strona internetowa szkoły - www.szkolaworcester.co.uk

Forma komunikacji dom/szkoła - informacje na stronie internetowej szkoly w 'Komunikaty' (prosimy sprawdzac na bieżąco, najlepiej w kazdy piątek wieczorem), email, natomiast w naglych przypadkach telefon.

Telefon szkolny - czynny piatek 6-8pm, sobota 8am-15pm. W pozostałe dni prosmy o e-mail na adres: monikawas1@wp.pl.

Oplaty za szkołe/Kaucja - wszelkie informacje u Pani Agnieszki Karczewskiej (email badz telefon podane powyzej). Nowe listy z platnosciami zostana Panstwu przekazane w najblizsze soboty.

Daty zajec szkolnych beda Panstwu przekazane w najblizsze soboty.

Dyzury rodzicow - informacje u Pani Moniki Wasilewskiej (email badz telefon podane powyzej). Zgodnie ze Statutem szkoly, w danym roku szkolnym rodzic powinien odbyc trzy dyzury. Jezeli dyzury nie zostana odrobione, szkola zastrzega sobie prawo odebrania kaucji na koniec roku szkolnego (tak jak robilismy to do tej pory). Na dyzury bedzie mozna zapisywac sie u Pani Moniki Wasilewskiej w kazda sobote przy bramie, a takze telefonicznie badz poprzez email.

UWAGA! Rodzice dyzurujacy sa zobowiazani w piatek przed sobota, w ktora dyzuruja wykonac Test Lateral Flow w celu upewnienia sie, iz nie sa zarazeni Covid. Prosze o sms na szkolny numer 07445458848 w piatek wieczorem z potwierdzeniem, ze test jest negatywny. Robimy to aby kazdy w naszej szkole byl bezpieczny.

Zachecamy aby zamowic testy on line juz teraz, poniewaz sa one aktualnie bezplatne. Najprawdopodobniej beda odplatne od kwietnia.

Religia/Przygotowanie do Sakramentow - decyzja nowego proboszcza Naszej parafii, Ks. Pawla Urbanka, uczniowie beda mieli mozliwosc uczeszczania na lekcje Religii w szkole, ale bez przygotowania do Sakramentow Swietych. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Swietej oraz Bierzmowania bedzie odbywac sie tylko w Polskim Kosciele w Kidderminster. W sprawie omowienia szczegolow prosimy o bezposredni kontakt z Ks. Pawlem.

Z gory dziekuje za wspolprace.

Czekamy z niecierpliwoscia na spotkanie .

Z wyrazami szacunku,

Monika Wasilewska
Pelniaca funkcje
dyrektora szkoly

Szkolny numer telefonu

Jeżeli mają Państwo potrzebę skontaktowania się ze szkołą podczas trwania sobotnich zajęć (np. odbierają Państwo dziecko wcześniej), bądź w sprawie dyżuru lub aby usprawiedliwić nieobecność dziecka w szkole, prosimy o kontakt tylko i wyłącznie na numer telefonu 07445458848.
To jest szkolny numer telefonu, który będzie działał również wtedy, kiedy pani dyrektor Monika Pow będzie na urlopie macierzyńskim, a funkcje dyrektora bedzie sprawowała w tym czasie pani Monika Wasilewska.
Bardzo prosimy nie kontaktować się ze szkołą na numer telefonu pani Agnieszki Karczewskiej, gdyż jak wiadomo nie ma jej w soboty w szkole.

Lista przyborów szkolnych